http://luka-finance.pl/

Aby droga dzieci była bezpieczna. Turniej o bezpieczeństwie dla uczniów

Październik 5, 2017 16:20 59

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Elblągu brali udział w turnieju Bezpieczna Droga. Impreza została zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Elbląga. Nie tylko mundurowi włączyli się w działania na rzecz dzieci.

Nie tylko policjanci ale także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Automobilklub Elbląski oraz Restauracja Stara Karczma, włączyli się w działania na rzecz dzieci. Pełna nazwa imprezy, która odbyła się 4. września br. to: Integracyjny Turniej Sprawnościowy Bezpieczna Droga 2017. Został zorganizowany na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego przy ul. Polnej w Elblągu. Organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej z Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Elbląga.

Celem tych wspólnych działań było promowanie bezpiecznego zachowania uczestników ruchu drogowego. W zmaganiach wzięło udział 9 drużyn z terenu Elbląga i powiatu. Była weryfikowana wiedza z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności poruszania się na rowerowym szlaku. Całą imprezę dedykowaną dzieciom uświetnił pokaz współdziałania służb ratownictwa medycznego i policji.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg