luka vision

A 45 000 złotych przekazano na pomoc dla dzieci!

Lipiec 10, 2019 12:15 54

Jak co roku na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku, 28 czerwca odbył się turniej golfowy rozgrywany w czterech kategoriach, animacje dla dzieci, koncert zespołu Rafał Dubicki Quartet i licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Lenki, Madzi i Emila.

Sportowa pasja i chęć pomocy chorym dzieciom przyciągnęła ponad 200 osób na turniej Kram Golf Cup. Odbywająca się po raz szósty impreza skupiła wokół charytatywnej idei całe rodziny. Łącznie zebrano 45 000 złotych!

Od pierwszej edycji turniejowi przyświecał szczytny cel – zbiórka środków na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Pasłęk Pomagamy. Tak było i tym razem, pieniądze zbierane były na pomoc dla Lenki, która rocznie potrzebuje około 15 tys. zł na prywatną rehabilitację, Madzi, która żeby móc chodzić o własnych siłach również potrzebuje około 15 tys. zł i Emila, który cierpi na martwicę kości udowej i po operacji potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Dzięki szczodrości uczestników eventu, udało się uzbierać kwotę 22 700 zł. Prezes firmy KRAM SA Zbigniew Przybysz wraz z małżonką Jolantą obiecali tą kwotę podwoić. Rodzice dzieci nie kryli wzruszenia i osobiście podziękowali darczyńcom.

Dobroczynną akcję poprzedziła golfowa rywalizacja. Pogoda dopisała, a gra szła bardzo sprawnie. W kategorii Stroke Play Brutto Pań triumfowała Małgorzata Smołko, wśród mężczyzn zwyciężył Marek Orłowski. Najlepszy wynik Stroke Play Netto (kobiet i mężczyzn łącznie) uzyskał Jakub Ścisk. W kategorii Stableford netto HCP 0-36 wygrała Anna Lyubinskaya. W dwóch dodatkowych konkursach triumfowali kolejno: Longes Drive Ladies – Ola Jankowska, Longes Drive Man: Adrian Grinonnean, Closest to the pin Ladys – Ewelina Powszuk, Closest to the pin Man – Jakub Ścisk.

Golfowy wieczór uprzyjemnił koncert na żywo zespołu Rafał Dubicki Quartet w składzie:

trąbka – Rafał Dubicki, gitara – Michał Sołtan, kontrabas – Mateusz Woźniak, perkusja – Adam Lewandowski. Z plenerowej sceny zabrzmiały autorskie utwory z płyty Story About Emotions.

Organizatorem Turnieju była firma Kram SA, jeden z największych producentów opakowań papierowych i folii dla branży spożywczej. Szczególne podziękowania należą się także partnerom Turnieju: firmie JBS – oficjalnemu dystrybutorowi marek Goldwell i Moroccanoil, pracowni projektowej ARCHITEKA, firmie Kawawbiurze.pl, firmie Domlux, firmie Bogigolf; a także patronom medialnym.