http://www.abimex.pl/

7-tygodniowa Malinka potrzebuje Twojej pomocy! Koszt protezy, która musi być cyklicznie wymieniana zaczyna się od 6 000zł

Luty 6, 2019 19:58 50

17 grudnia przyszły na świat dwie urocze dziewczynki. Niestety na skutek przedwczesnego pęknięcia worka owodniowego, jedna z dziewczynek, Malinka, musiała mieć amputowaną jedną nóżkę. Dziewczynka już teraz wymaga kosztownej rehabilitacji, a za jakiś czas będzie miała założoną i cyklicznie wymienianą protezę, której koszt zaczyna się od 6 000zł. Rodzice dziewczynki bardzo proszą o pomoc finansową.

„Jest 17 grudnia 2018 roku po godzinie 13 – za sprawą cesarskiego cięcia – na świat przychodzą dwie urocze dziewczynki- Malina i Jagoda, które są jeszcze bardzo malutkie, bo to dopiero 34 tydzień ciąży. Ich mama już od 29 tygodnia leży w szpitalu dostając zastrzyki, tabletki, poddając się kolejnym badaniom USG, a wszystko po to, by dziewczynki urodziły się zdrowe i zostały w brzuszku jak najdłużej. Na pierwszy rzut oka, w dniu narodzin, wszystko odbywa się zgodnie z planem, ale jak to często w życiu bywa – coś idzie nie tak… W tym przypadku wystarczą tylko trzy słowa: zespół pasm owodniowych, wyrok na całe życie – Malina.

Wszystko to na skutek przedwczesnego pęknięcia worka owodniowego, przez co w drugim trymestrze ciąży tworzą się okropne zrosty, które niczym dzikie pnącza oplatają po cichu nóżkę Malinki, zaciskając się na niej coraz bardziej i bardziej… Z powodu ciągłego niedokrwienia nasza mała cudowna córeczka rodzi się z martwą prawą nóżką – nóżką, którą za chwilę trzeba będzie jej zabrać, amputować, po prostu odciąć…

Szok i niedowierzanie? Nie, to za mało – nie tylko dla nas, ale i dla lekarzy, bo nic wcześniej na to nie wskazywało, a zespół ten występuje średnio 1 na 5000 – 15 000 urodzeń. Gorycz, ból, poczucie niesprawiedliwości, bezsilności – taka gama uczuć towarzyszy nam przez pierwsze godziny i dni życia naszego maleństwa. Wiemy jednak, że musimy się otrząsnąć i zacząć działać – a wszystko to dla dobra naszych dzieci.

Już w pierwszej dobie swojego życia Malinka zostaje zabrana od mamy i wyrusza w swoją pierwszą podróż – podróż do innego szpitala, podróż, która na zawsze odmieni losy całej rodziny… Dwa dni później nasza dzielna dziewczynka przechodzi zabieg autoamputacji prawej kończyny dolnej na wysokości uda i od tej chwili już stale będzie pod kontrolą ortopedów i rehabilitantów.

Pomimo młodego wieku już na tym etapie życia niezbędna jest regularna rehabilitacja kikuta, w celu przygotowania nóżki do protezowania. Jak wiadomo, protezy wraz z rozwojem dziecka będą musiały zostać zmieniane, co jest niestety bardzo, ale to bardzo kosztowne. Jesteśmy normalną rodziną z trójką dzieci o przeciętnych dochodach, ale niestety leczenie i rehabilitacja w znacznym stopniu przekraczają nasze możliwości finansowe.

Nasz gorący apel o wsparcie finansowe kierujemy do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy chcą pomóc Malince, ale i nam – spełnić marzenie rodziców. Najbardziej zależy nam na tym, by nasze bliźniaczki mogły razem się bawić, dorastać, iść przez życie równo, razem – krok w krok, ramię w ramię.

Wiemy, że już niedługo nastąpi taki dzień, w którym błogość i beztroska zostanie zabrana z buźki naszej córeczki, gdy zobaczy, że różni się od siostry i rówieśników, ale to właśnie dzięki WAM – Państwa wsparciu – ludzi dobrej woli, będziemy mogli jej pomóc zminimalizować ból związany z rehabilitacją oraz smutek i rozczarowanie. Malinka ogromną miłość już ma – jeszcze tylko potrzebuje protezy, która zastąpi jej utraconą nóżkę oraz pozwoli w miarę normalnie żyć i spełniać jej dziecięce marzenia!

Bardzo prosimy o pomoc, ponieważ pragniemy, aby nasza córeczka była w przyszłości jak najbardziej sprawna i samodzielna. Pomoc finansowa – w postaci darowizny i/lub przekazania 1% podatku – w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Malinki.

Wszelkie darowizny bardzo prosimy kierować na konto: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Alior Bank S.A. nr 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 35000 PIŚKIEWICZ MALINA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Darowizny można też wpłacić ONLINE przez stronę: www.dzieciom.pl/podopieczni/35000

Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS 0000037904, a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE- cel szczegółowy 1%”: 35000 PIŚKIEWICZ MALINA
Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Prosimy również o przekazanie naszego apelu innym osobom, które byłyby w stanie pomóc naszemu maleństwu.
Za wszelkie okazane wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy.” – tata Malinki, Michał Piśkiewicz

Rodzice prowadzą akcję pomocy również za pomocą Facebooka, gdzie można na bieżąco być z informacjami: https://www.facebook.com/donate/411511686285078/2458669057508309/